Czy piły uniwersalne różnią się między sobą?
Blog

Czy piły uniwersalne różnią się między sobą?

Jednym z częściej powtarzanych mitów, jakie przekazuje się osobom, które zastanawiają się nad zakupem piły do drewna jest ten, że piła tarczowa uniwersalna rozwiąże wszystkie problemy początkujących stolarzy. Prawdą jest to, że osoby zaczynające swoją przygodę z pracą z drewnem, nie potrzebują jeszcze zaawansowanych, specjalistycznych rozwiązań. Na tym jednak kończą się fakty, bo nawet między piłami uniwersalnymi występują różnice, które można uznać za znaczące.

Jedną z najczęściej podkreślanych jest ta, która odnosi się z materiału, z jakim ma się w planie pracować. Inne narzędzia są tworzone z myślą o osobach pracujących jedynie z drewnem. Wielu poczatkujących stolarzy sięga jednak przede wszystkim po tańsze materiały drewnopodobne. Nie bez znaczenia jest również to, jaka tarcza pilarki jest w niej wykorzystana. Każda ma nieco inne parametry i przeznaczenie. Poszczególne tarcze różnią się między sobą także ze względu na szybkość wykonywanej pracy oraz jej precyzję. Warto pamiętać i o tym, że wpływ na jakość naszej pracy ma również głębokość cięcia.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta na takie produkty, jak piła tarczowa uniwersalna na naszej stronie adriatech.pl.